AKTUALIZOVANÉ INFO: bezplatné testování antigenními testy na COVID-19 – potvrzení do práce i jako přístup k dalším službám

Stále provádíme testování na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 (COVID-19), blíže viz antigenni testovani

Antigenní testování nabízíme přímo v naší ORL ordinaci v Plzni a Berouně. Na testování se vždy dopředu telefonicky objednejte . S termínem vyšetření jsme schopni vyjít vstříc na ten samý nebo následující den :

ordinace Plzeň  377 237 235, 736 722 050

ordinace Beroun  311 624 525, 608 070 466

Na prvním místě je pro nás pacient, naše ambulance byly otevřeny po celou dobu pandemie, v rámci daných organizačních opatření jsme ordinovali a byli k dispozici naši pacientům i osobně. Nabízíme tedy zejména kvalitní vyšetření a léčbu v oboru ORL a hraničních oblastech, kterým se také věnujeme (spánková medicína, sonografie krku a dutin, vyšetření závratí, povinné vyšetření sluchu dětí v 5ti letech a d.).

Vyšetření antigenními testy je pro nás sice jen doplňkovou službou, ale provádíme jej kvalitně, věnujeme se mu již od prosince 2020 v rámci plošného testování populace dle Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky. V současné době je možné jej využít v rámci testování zaměstnanců, ale i v rámci přístupu k otevírajícím se provozům většiny služeb. Podporujeme další smysluplný rozvoj otevírání služeb, včetně gastro-provozů a restaurací, na kterém se spolupodílí i ing. Luboš Kastner, člen představenstva Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP), garant projektu Moje restaurace.

Nabízíme vystavení potvrzení o absolvování antigenního testu na COVID-19 i v německém i anglickém jazyce (MUDr. Kastner je i členem Německé společnosti otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku). Za vystavení potvrzení v němčině či angličtině nehradíte žádný poplatek, pokud je prováděn v rámci plošného testování.

Od začátku testování používáme testy Panbio firmy Abbott, které patří dlouhodobě mezi jedny z nejkvalitnějších.

V NOSE a NOSOHLTANU SE VYZNÁME 🙂

Antigenní testy provádíme výtěrem tenkou štětičkou z nosohltanu, jsme schopni provést i výtěr přes krk nebo ze vchodu nosního. Z podstaty ORL oboru (nosohltan, nos i krk patří do otorinolaryngologie) jsme odborníky na techniku provedení výtěru a tím i minimalizujeme dyskomfort a riziko poranění.

 

V současné době (od 24.5.2021 a další od 1.6.2021) platí nové podmínky bezplatného antigenního testování populace ČR a testování zaměstnanců, včetně výjimek z testování, které naleznete na  oficiálních odkazech:

https://covid.gov.cz/opatreni/testovani-na-koronavirus/bezplatne-dobrovolne-testovani-poc-antigennimi-testy-obyvatel-cr#2021-06-01

https://covid.gov.cz/opatreni/testovani-na-koronavirus/opatreni-k-povinnemu-testovani-ve-firmach

Viz též informace o změně mimořádných opatření, včetně změny lhůty pro uznávání prodělání onemocnění covid-19 s účinností od 24.5.2021

 

Antigenní testování není určeno pro pacienty s příznaky respirační infekce COVID-19, v tomto případě kontaktujte svého praktického lékaře, který Vás odešle k tzv. PCR-testu COVID-19 na jedno z odběrových míst

 

MUDr. Jan Kastner, Ph.D.  a  MUDr. Eva Kastnerová

Scroll to top