Aplikace náušnic

V naší ambulanci nabízíme i aplikaci náušnic, kterou provádíme většinou nastřelením. Tato metoda je rychlá, efektivní a nedochází při ní k žádnému krvácení.

Náušnice aplikujeme dospělým i dětem. Těm nejmenším – zdravým kojencům od 3 měsíců věku-vždy po prvním povinném očkování hexavakcínou.  Na výběr máme cca 20 druhů náušnic  z antialergického bezniklového kovu od švýcarské firmy Bergeon.

Samotná aplikace u dětí probíhá ve spolupráci s rodičem – dětátko je třeba pevně podržet na klíně, sestra přidržuje hlavičku. Poté se provede desinfekce ušních lalůčků a nakonec samotná aplikace. Nastřelení samotné trvá pár vteřin.

Po aplikaci náušnic nedoporučujeme minimálně měsíc navštěvovat veřejné bazény či koupaliště, aby nedošlo k zanesení případné infekce. Běžná hygiena doma je bez omezení. Místo vpichu doporučujeme asi týden ošetřovat mastí-Bepanthen plus či Framykoin mast, kterou Vám předepíše náš lékař. S náušnicemi nijak nemanipulujte. V případě jakýchkoliv komplikací-zarudnutí, krvácení apod., vždy kontaktujte naší ordinaci. Výměnu za jiné náušnice doporučujeme nejdříve za cca 6 týdnů po aplikaci.

Cena páru náušnic včetně aplikace je 500/700 Kč. Tuto částku uhradíte hotově v ordinaci.